Online Kozmetik Alışverişi Yaparken Dikkat etmeniz Gerekenler

 

Günümüzde artık kasa sırası beklemeye gerek kalmadan mağaza mağaza gezme derdi olmadan evinizin konforunda bilgisayarınızın veya telefonunuzun başında ihtiyaçlarınızı satın alabiliyorsunuz. Bunun en güzel özelliklerinden biri de özellikle kışın yağmurlu havalarda veya karlı havalarda ev konfordan vazgeçmeden istediklerimizin ayağımıza kadar kargo ile geliyor olması. Kozmetik alışverişte buna dahil. Günümüzde birbirinden farklı markaların birbirinden özel ürünlerini online olarak alabiliyoruz. Peki online alışveriş için dikkat etmemiz gereken püf noktaları nelerdir? Yazımız da online kozmetik alışverişi yapacaklar için çeşitli püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

Online kozmetik alışverişi yaparken çoğu zaman indirimlerden faydalanıyoruz. Fakat indirimlerden faydalanırken markaların gözardı ettiği bir durum oluyor. Tarihi geçmeye yakın veya son kullanma tarihinin zamanı neredeyse gelmiş olan ürünler sık sık indirime giriyor. Bu tarz ürünlerin son kullanma tarihinin geçip geçmediğini, ne kadar uzun süre kullanıp kullanamayacağınıza bakarak satın almanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin bir ruju, bir fondöteni veya herhangi bir renkli kozmetik ürününü 2-3 ayda bitiremeyeceğinize göre en az 12 ay veya 2 yıl son kullanma tarihi olan ürünleri tercih etmenizde fayda var.

Online Kozmetik Alışverişi Yaparken Dikkat etmeniz Gerekenler

Renk Skalası

İnternet üzerinden fondöten, kapatıcı gibi ten renginize tam olarak uyması gereken ürünler sipariş etmek istiyorsanız mutlaka bloggerlerin gönderilerine bakmanızı öneriyoruz. Sizin ten renginize yakın kişilerin bu ürünü deneyip deneyimlemediğini internetten aratın. Böylece ten renginize en uygun rengi tercih etmiş olacaksınız.

İkinci El Kozmetik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde birbirinden farklı aplikasyonlar ile artık insanlar kullanmadığını, kendine yakıştıramadığı ürünleri ikinci el veya çok az kullanılmış olarak satışa koymuş olabiliyor. Bu tarz ürünleri tercih ederken özellikle maskara, eyeliner gibi ürünlerin tamamen açılmamış olanlarını tercih etmenizi öneriyoruz. İkinci el kullanımda eyeliner ve maskara gibi seçenekler maalesef çok işlevsel olmayabiliyor. Çünkü bu tarz ürünler açıldıktan sonra hemen yapısı yoğunlaşmaya ve kurumaya başlıyor. Bu tarz ürünlerden alacağınız verim azalacaktır. Bunun yerine fondöten, pompalı şişeye sahip ürünler veya allık gibi ürünleri tercih ederek daha az zarara uğrayabilirsiniz. Siz de online, evinizin konforunda kozmetik alışverişi yapmak istiyorsanız bu ayrıntılara dikkat ederek çok daha ekonomik ve planlı bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz