Online Takı Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Aksesuarlar stilimizin tamamlayıcı parçalarındandır. Öyle ki dümdüz, gösterişsiz kıyafetleri ve kombinleri daha şık ve özenilmiş hale getirecek kadar önemli parçalardandır. Eğer siz de sık sık takı aksesuarlarına başvuruyorsanız mutlaka aksesuar koleksiyonunuzu genişletmek ve her daim yeni takılara yer açmak için online alışverişi kullanıyorsunuz demektir. Online takı alışveriş yaparken pişman olmamanız için dikkat etmemiz gereken püf noktalarını ve ayrıntıları yazımızda sizler için derledik. İşte online takı alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar, keyifli okumalar.

Online takı alışverişi yapanların en büyük memnuniyetsizliği ürünlerin farklı modellerde, farklı biçimde fotoğraflanmış olması. Çoğu yurtdışı sitelerine ait ve kendi modellerini kullanmayan bazı siteler maalesef müşterileri yanıltıcı şekilde görseller yükleyebiliyor. Bu görsellerin sonucunda kişiler gördükleri takıları satın aldığını düşünüyor, fakat ellerine geçen takılar maalesef ya çok alakasız oluyor ya da gördükleri takıların bir imitasyonu, daha düşük kalitede olanları oluyor. Böylece online alışverişin keyifli noktası ortadan kalkıyor ve kişi kendini kullanılmış hissediyor. Siz de böyle bir duruma düşmemek için dikkat etmemiz gereken birkaç adım var aslında. İlk olarak takı satın alacağınız markanın kendi modellerinin çekimlerini kendilerinin yaptığından emin olun. Özellikle bunu satıcıya sorabilirsiniz.

Görseldeki model size mi ait veya görseldeki takı modelinin aynısı elime ulaşacak mı. Bu soruları sorduktan sonra alacağınız cevap görsellerin orjinal olup olmadığı ile ilgili bir cevap olacaktır. Yani halihazırda tüm sitelerde kullanılan stok fotoğraflardansa kendi ürünlerini kendisi çekim yapan bir marka daha güvenilir olacaktır. Binlerce markanın arasından bu tarz markaları ön sıraya taşıyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta çoğu cildin orjinal olmayan takılara karşı alerjik reaksiyon gösteriyor olmasıdır. Eğer sizinde altın ve gümüş olmayan takılara karşı ciddi bir reaksiyon gösteren teniniz var ise bu tarz durumlara dikkat etmelisiniz. Çünkü çoğu imitasyon takı kötü malzemeden yapılmıştır ve bunlar da özellikle kulakları kaşındırarak boyunda minik kızarıklıklara neden olabilir.

Takıların Kullanım Ömrü

Çoğu imitasyon ve uygun fiyatlı takının birkaç ay sonra karardığı, suyla, sabunla veya parfümle temas ettikten sonra simsiyah olduğu bir gerçek. Özellikle altın rengi takılarda bunu sık sık görüyoruz. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için eğer çok uygun fiyatlı bir takı aldıysanız bu takılarınızı şeffaf cila ile boyayıp hafif bir koruyucu etken yaratabilirsiniz. Özellikle imitasyon küpelere, imitasyon kolyelere bu uygulamayı yaparak hem cildinizle birebir temas etmesini engelleyebilir hemde takılarınızın daha geç kararmasına yardımcı olabilirsiniz. Sizde basit gibi görünen fakat alışverişiniz ve bütçenizin boşa gitmemesi için önemli olan bu püf noktalarına dikkat ederek takı alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz