Portakal Tonlarında Makyaj Önerisi

 

Bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte enerjimizde yükselmeler, renk kullanmamız da farklılıklar ortaya çıkıyor. Bu yazın en popüler renklerinden biri olan portakal tonlarını gözlerinizde, dudaklarınızda kısacası tüm makyajınızda kullanmak için doğru yerdesiniz. Yazımızda portakal tonu makyajın inceliklerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Portakal tonlu makyajı uygularken kusursuz bir ten görünümü yaratarak işe başlayın. Bunun için makyaj bazlarından faydalanabilirsiniz. Cildiniz kuru ise nem verici makyaj bazlarını, cildiniz yağlı ise gözeneklerinizi küçültecek ve cildinizini matlaştırıcak makyaj bazlarını tercih edebilirsiniz. Makyaj bazını uyguladıktan sonra sıra geldi fondöteni uygulamaya. Bahar ve yaz aylarında çok kalın yapıdaki fondötenleri kullanmaktan kaçının. Bunun yerine renkli nemlendiriciler BB ve CC kremler işinizi görecektir.

Cilt tonunuzu düzenlemek için color correcting yani CC kremleri, cildinizi hafif bir şekilde örtmek için BB kremleri tercih edebilirsiniz. Pudra uygulamadan ten makyajınızı tamamlayın. Yanaklara geçtiğinizde ise işin asıl püf noktası olan portakalın rengini kullanmaya başlayalım. Herkesin evinde krem allık olmayabilir ya da portakal rengine yakın bir krem allık. Peki kendi krem allığınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise iki ana malzemeden kendiniz krem allığınızı hazırlayabilirsiniz.

Nemlendirici makyaj bazı ve turuncu bir far. İkisini bir kapta karıştırarak yanaklarınıza uygulayın. Ayrıca bu tonu dudaklarınızda da kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınız da sedefli, şampanya tonlarına sahip bir geçiş rengi yarattıktan sonra katlama bölgesine turuncu far, turuncu allık geçebilirsiniz. İşte portakal rengi makyajınız hazır. Hem yanaklarda, hem dudaklarda, hem de göz kapaklarında kullanılan bu renk adeta enerji saçıyor. Sizde bahar ve yaz aylarında bu rengi tercih ederek çok daha dinamik, enerjik ve cool görünebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz