Profil Fotoğraflarında Güzel Çıkmak İçin Püf Noktaları

 

Hepimiz sosyal mecraların farklı platformlarında birbirinden farklı profil fotoğrafları yüklüyoruz. Profil fotoğrafımız hem bizi tanıyanların hemde henüz yeni tanımaya başlayanların hakkımızda olumlu olumsuz düşünmesini etkiliyor. Hal böyle olunca hepimiz profil fotoğraflarımıza özeniyoruz ve daima güzel görünmek istiyoruz. Peki ideal açı nasıl yakalanır? Mükemmel fotoğraf nasıl çekilir? Yazımızda birbirinden özel selfie çekme tekniklerinden bahsedeceğiz. Sizde bu teknikleri uygulayarak mükemmel bir profil fotoğrafı yaratabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım, keyifli okumalar.

Kombin Önerileri

Profil fotoğrafınızda sadece yüzünüz ve omzunuzun bir kısmı görüneceğinden dolayı aksesuarlara büyük önem vermelisiniz. Bu profil fotoğrafınızın daha kişisel ve daha şık algılanmasına yardımcı olacaktır. Profil fotoğrafında saçlarınıza güveniyorsanız saçlarınızı hafif dalgalı olacak şekilde salabilir fakat yüzünüzün, gözlerinizin aksesuarlarınızın ön planda olmasını istiyorsanız yarım bir at kuyruğu veya dağınık bir topuz yaparak aksesuarlarınızı, makyajınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Bu noktada tercih tamamen size kalıyor. Fakat profesyonel makyaj artistlerinin makyajı ve yüz hatlarını ön plana çıkartmak adına toplu saçları tercih ettiğini de ekleyelim.

Sıra geldi ikinci adım olan ışık ayarına. Işığınızı ayarlarken mutlaka gün ışığından faydalanın. Gün ışığından faydalanmak adına gerek yüzünüzü güneşe dönmenizden ve renkleri tamamen sarartmanızdan bahsetmiyoruz. Güneş bütün renkleri yutacak ve yüzünüzdeki makyajı yüz hatlarınızı belli etmekten ziyade ortaya sapsarı bir fon çıkartacaktır. Bunun önüne geçmek için yüzünüzü direkt güneşe dönmeyin fakat güneş ışınını hafif bir şekilde aldığı oda da fotoğrafınızı çekin.

 

Fotoğrafınızı Çekerken Hangi Açıyla Çekmelisiniz?

Fotoğrafınızı aşağıdan çekmek gıdı bölgenize vurguda bulunacak ve yüzünüzün olduğundan daha geniş daha kilolu algılanmasına neden olacaktır. Fotoğrafınızı aşırı yukardan çekmek ise çene bölgenizin geride durmasına ve biraz daha yüzünüzün ufak algılanmasına neden olacaktır. Bu yüzden doğru açıyı bulmak adına birbirinden farklı yollar denemelisiniz. Fakat genel anlamda telefonu tam karşınıza koyduğunuzda hafif bir şekilde yukarı kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu yüzünüzün algılanması için doğru açıyı yaratacaktır.

 

Yandan Profil Mi Önden Profil Mi?

Çoğu zaman yandan profil ve önden profil tartışmalara neden oluyor. Çoğu kişi önden güzel çıkarken kimileri yandan profilini daha çok beğeniyor. Bu açı aslında tamamen size kalmış. Fakat mükemmel selfie çekiminin en büyük püf noktalarından biri de başın hafif bir şekilde yana yatırılması, elmacık kemiklerinin hafif parlak olması ve bu şekilde hafif yandan fotoğraf çekilmesidir. Siz de aydınlatıcı kullanmayı seviyorsanız bu fotoğraf çekimini mutlaka denemelisiniz. Fotoğraf çekerken zamanlayıcınızı ayarlayabilir, bu zamanlayıcı sayesinde tek elinizle selfie çekmektense iki elinizide kullanarak farklı profil fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Zamanlayıcının etkisiyle kendinizi aynada kontrol edebilir ve ne kadar iyi çıktığınızı kontrol ederek daha mükemmel bir profil fotoğrafına ulaşabilirsiniz.

 

Fotoğrafımı Nasıl Editleyebilirim?

Fotoğrafı çektiniz fakat ham halini yüklemek istemiyorsunuz. Bu yüzden editlemeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Günümüzde birbirinden farklı fotoğraf uygulamaları ile fotoğrafınızı baştan yaratabilir, çeşitli filtreler ekleyerek kendinize özgü bir fotoğraf yaratabilirsiniz. Fotoğrafınızı editlerken eğer fotoğrafınız karanlık çıktıysa ışık kısmını biraz açabilir, renkleri hafif bir şekilde soldurabilir ve fotoğrafınıza biraz keskinlik ekleyerek kalitesini arttırabilirsiniz. Daha sonra fotoğrafınızı paylaşıp çeşitli hashtagler yardımıyla daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sizde bu püf noktaları yardımıyla sosyal medyada gücünüzü gösterin ve kendinize has editlediğiniz profil fotoğrafının keyfini çıkartın.

 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz