Saç Düzleştiricisi Nasıl Daha Aktif Kullanılır?

 

Saç düzleştiricisi hemen hemen her kadının dolabında yer alan güzellik malzemelerinden biri. Kimi zaman bizleri kuaföre gitme derdinden kurtarıyor ve ev ortamında kendi saçlarımızı ipek gibi pürüzsüz dümdüz yapmamızı sağlıyor. Saç düzleştiricilerinin ilk görevi elbette saçları dümdüz yapmak. Peki saç düzleştiricisini daha aktif kullanmaya ne dersiniz? Saç düzleştiricisi ile birbirinden farklı saç modelleri yapmaya davet ediyoruz sizleri. Detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Saç düzleştiricisi ile doğal bukle yapımı

Saç düzleştiricisi ve bukle yapmak. İkisi çok farklı geliyor. Özellikle yan yana getirildiğinde. Saç düzleştiricisi saçları düzleştirmek için üretilmiş olsa da harika bukleler yapmanızı da sağlıyor. Yapmanız gereken ilk şey saçlarınızı güzelce taramak ve birbiriyle eşit tutamlara ayırmak. Fazla kalın tutanlar olmamasına özen gösterin. Bukle yaparken tutamın miktarı oldukça önemli. Sıra geldi saç düzleştiricisi ile doğal bukle yapmaya. Saçları buklelendiriken yapmanız gereken ilk şey saçı düzleştiricinin etrafında döndürerek aşağı doğru kaydırmak. Maşayı aşağı doğru kaydırırken saçlarınızda iz yapmaması adına fazla hızlı olmamaya fakat fazla da yavaş olmamaya özen gösterin. Saçlarınızda fazla bekletirseniz düzleştiricinin izi kalacak ve etkisini yitirmiş olacak. Bu yüzden birkaç kere deneyerek en ideal şekli bulabilirsiniz. Bu bukleler saç maşasının yarattığı buklelerden çok daha doğal ve çok daha kalıcı oluyor. Bizden söylemesi.

Doğal dalgalar

Doğal dalgalar yapmak istiyorsanız saç düzleştiricisini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey saçları belirli tutamlar halinde örmek. Ördüğünüz saçlarınızı saç düzleştiricisinin arasına alarak birkaç dakika bekletin. Isısının fazla olmamasına, saçlarınızı yıpratmaması özen gösterin. Örgünün her kısmı eşit ısınacak şekilde saç düzleştiricisini ögünüzün etrafında gezdirin. Birkaç dakika sonra saçlarınızın örgüsünü açın. Neredeyse bir gün geçirdikten sonra oluşan doğal örgü bukleleri saçlarınızda düzleştiricinin etkisiyle anında oluşmuş olacak. Örgülerin doğal dalgasını sevenler bu yöntemi mutlaka denemeli. Gördüğünüz gibi saç düzleştiricisi ile iki farklı dalga çeşidini sizlerle paylaştık. Sizde saçlarınızı düzleştirdikten sonra bu işlemleri tekrarlayarak daha pratik ve daha eğlenceli saç modelleri yaratabilirsiniz. Saç düzleştiricisini daha aktif şekilde kullanarak farklı saç modelleri yaratmaya hemen başlayın.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz