Saçlarınızı Taramakta Zorluk Çekiyorsanız Bu Yöntemleri Deneyin

 

Uzun ve gür saçlar başta olmak üzere ince telli saçların da en büyük problemi özellikle duştan çıktıktan ve sabah yeni uyandıktan sonra birbirine girmiş, karışmış saçları açmaktır. Hem uzun saçların en büyük problemi olan sürekli dolaşma, tararken kopma ve hatta canının acıması problemi hem de ince telli saçları sürekli birbirine giren, düğümlenen saçları bir yana kıvırcık saçlarda yazımızda bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayarak saçlarına çok daha rahat bir şekilde tarayabilmelidir. Yazımızda kıvırcık saçlar, kalın telli saçlar, ince telli saçlar başta olmak üzere tüm saç tiplerinin taranmasını, açılmasını kolaylaştıracak çeşitli önerilerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Saçlarınızı taramaya uçlardan başlayın. Dip kısımlarından taramaya başlarsanız saçlarınız koparak dökülmeye daha müsait hale gelecek ve saç kaybınız çok daha fazla olacaktır. Bu yüzden saçlarınızı uç kısımlarından açarak daha sonra orta ve boy kısımlarına gelip en son dip kısımlarını taramanızı öneriyoruz. Ayrıca saçlarınızın uç kısımlarını tararken bir elinizle saçlarınızı tutmalı koparak dökülmelere engellemeye çalışmalısınız.

Kalın dişli taraklar kullanın

Kalın dişli taraklarla saçlarınızı açmak çok daha kolay olacaktır. Çünkü ince dişli taraklar halihazırda saçların kopmasına yardımcı olurken canınızın acımasınıda sağlar. Kalın dişli tarakları kullanırken saçlarınızın açılması çok daha kolay olacaktır. Özellikle duş sırasında duşta kullanıma uygun kalın dişli bir tarakla saçlarınızı taramaya kalktığınızda işlemin çok daha kısa sürdüğünü ve canınızın hiç acımadığını fark edeceksiniz. Duştan bahsetmişken saçlarınız ıslakken taramak da ayrı bir çözüm. Kuru saçlar koparak dökülmeye daha müsaittir. Fakat ıslak saç her zaman esneklik payı daha fazla olan saç anlamına gelmektedir. Bu yüzden saçlarınızı ıslakken taramak saçlarınızın koparak dökülmesine engel olur ve aynı zamanda canınızın acımasınıda engeller. Son olarak duşta saç kremi kullanmak veya duştan çıktıktan sonra durulanmayan bir saç kremi kullanmak da saçlarınızın açılmasını kolaylaştıracaktır. Siz de bu önerileri hayatınıza entegre ederek saçlarınızın açılmasını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz