Sahte Çil Yapmak İçin 3 Farklı Yöntem

 

Günümüzde artık çiller gizlenmiyor hatta çili olmayanlar bile kendine çil makyajı yaparak farklı bir görünüm kazanmaya çalışıyor. Geçmişten günümüze belki de en güzel güzellik akımlarından biri kadınların mevcut çillerini kabullenmesi, onları kapatmak ve örtmek yerine sevmesi. Günümüzde çil bulunmayan kadınlar bile kendilerine çil makyajı yaparak baharın ve yazın rengarenk ambiyansına kendini kaptırıyorlar ve en önemlisi de kendilerini bu şekilde sevip kabullenebiliyorlar. Eğer siz de tam bir çil aşığıysanız, çilli kadınları çok seviyor fakat kendinizde çil bulunmamasından şikayet ediyorsanız o halde bu üç güzellik hilesi ile kendinize bir nebze de olsa kalıcı çil yapabilirsiniz. Yazımız da üç farklı yöntem ile çil makyajı yapmanın püf noktalarından bahsedeceğiz. Yzımızın devamına buyrun, keyifli okumalar.

Kahve ile çil nasıl yapılır?

Evet doğru duydunuz. Nefis bir şekilde içtiğimiz kahve ile çil makyajı yapmak mümkün. Bunun için nescafe kullanacağız. Nescafe tarzı granüllü bir kahveyi hafif bir şekilde ıslattıktan sonra bunları tek tek alıp yüzümüze yerleştiriyoruz. Hatta yüzümüze bir miktar makyaj sabitleme spreyi sıkarak iyice rengini leke gibi bırakmasına yardımcı oluyoruz. Böylece kahveler yüzümüzde rengini bırakarak adeta bir çil görüntüsü oluşturuyorlar. Yaklaşık 2 dakika yüzümüzde kalması yeterli. Ardından bu kahvelerin çekirdeklerini yüzümüzden toparlayıp kalıcı hale gelmesi için kurumasını bekliyoruz. Bu yöntemi makyaj sabitleme spreyi ile yaparsanız yaklaşık 24 saat kalıcı çiller elde edebilirsiniz hem de kahvenin rengi ile çillerin rengi birebir uyum sağlıyor ve ortaya çok doğal bir çil görünümü çıkıyor bizden söylemesi. Özellikle festival aylarının yaklaştığı bu son zamanlarda sizde çil makyajı yapmak istiyorsanız mutfaklarınızda bulunan kahveyi bir deneyin bizce.

 

Saç spreyi ile çil yapma

Saç spreyi veya bilinen diğer bir adı ile renkli kuru şampuanlar bildiğiniz gibi saçları hacimlendirmek, hafif bir şekilde şekil verip dolgunlaştırmak için kullanılıyor. Günümüzde renkli saç spreyleri renkli kuru şampuanlar bulunuyor. Bu tarz kuru şampuanların kahverengi ve koyu kahve renkleri de bulunuyor. Bizim size önerimiz açık kahve tonlarına sahip bir saç spreyi veya kuru şampuan bulmanız. Bu uygulamayı yaparken saç spreyinin hangi yakınlıktan ne kadar ürün püskürttüğünü belirlemeniz gerekiyor. Bunun için kolunuzu deneyebilirsiniz. bu tarz spreyler saç dibindeki beyazlıkları kapatmak adına renk verici özelliktedir ve belirli bir mesafeden sıkıldığında ise minik leke görünümü yaratarak adeta çil gibi görünüyorlar. Elbette bunun için mutlaka alerjiniz olup olmadığını kontrol edin ve gözlerinizi sıkıca kapatarak bu uygulamayı yapın. Bu uygulama sayesinde 48 saate varıncaya kadar kalıcı çil makyajı yapmanız mümkündür.

Kaş dövmesi ile çil nasıl yapılır?

Günümüzde market raflarında kaş dövmeleri satılıyor. Kaş dövmelerinin temel amacı kaşları bir iki haftaya varana kadar kalıcı şekilde boyamak ve şekillendirmektedir. Böylece kaşlarınızın arasında boşluklar bulunuyorsa bile bunlar görünmüyor ve boya sayesinde bir iki haftaya varana kadar kalıcı bir kaş makyajı elde etmiş oluyorsunuz. Bu kaş makyajında kullanılan ürünleri neden çil yapmak için kullanmayalım ki? Bu yüzden incecik uca sahip fırçasını çok minimal hareketler ile eşit bir şekilde burun çevrenize yayın. Ardından üzerinde yazan dakikaya bakarak yıkayın ve ortaya çıkan sonuca hayran kalın. Bu tarz ürünler ile çil makyajı yapmak en kalıcı makyajlar arasında yer alıyor.

Yaklaşık 1 haftaya varana kadar yüzünü yıkasanız bile çıkmayacak çilleriniz hazır. Bu yüzden çil makyajını yaparken ekstra dikkat etmeye, leke görünümü yaratmamak adına minik noktalar koymaya özen gösterin. Yazımızda üç farklı çil makyajının yapımından bahsettik. Sizde festival aylarının geldiği son zamanlarda kendinize farklı bir makyaj görünümü yaratmak istiyorsanız bu tarz çil makyajlarından faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz