Şık ve Ferah Banyo Dekorasyonu Fikirleri

 

Banyonuz kişisel temizliğimizi yaptığımız fakat aynı zamanda arındığımız, rahatladığımız, huzur bulduğumuz mekanlardan biridir. Banyo dekorasyonunu olabildiğince sade, adeta bir spaya benzer şekilde yapmak hem temizliğinizi yaparken keyif almanızı sağlayacak hem de banyoda geçirdiğiniz saatleri daha keyifli kılacak. Yazımızda hem şık hem ferah banyo dekorasyonu fikirlerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Banyonuzu baştan aşağı yenilemeye karar verdiyseniz ya da yeni evleniyorsanız o halde bu fikirlerden faydalanabilirsiniz. Son zamanların en popüler dekorasyon trendlerinden biri de cam duşakabinler. Cam duşakabinler hem küçük banyoları daha ferah ve büyük gösteriyor hem de spa havası yaratarak çok daha şık bir ortam sağlıyor. Şeffaf bir yapıya sahip duş kapakları duşunuzun iç kısmındaki güzel fayansları gösterecek ve ortamın daha ferah geniş algılanmasını sağlayacaktır. Fayans demişken fayans tercihlerinizde tekdüze fayanslar kullanmaktansa bir ya da birkaç sırayı çini detayları ile bezenmiş fayanslarla süslemeye ne dersiniz? Ortadoğu etnik desenlerine uygun şekilde bezenmiş fayanslarınız ile çok farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Duşlarınızda sık sık büyüklü küçüklü ve farklı renklere sahip mumlar kullanarak ortama sıcak bir hava katabilirsiniz. Bu mumları duştan evvel yakarak hem ferahlıyabilir hem de içerinin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Saç taraklarınız, kurutma makinalarınız, saç maşalarınız ve yüz bakım ürünlerinizi banyonuzda açık bir şekilde sergilemenizi önermiyoruz. Bu banyonuzun daha karışık görünmesine neden olur. Bunun yerine tüm ürünleri kategorize edin ve sepetlere yerleştirin. Ardından mutlaka banyo dolabının içerisine yerleştirin.

Ortamda ne kadar az aksesuar bulunur ise banyonuzu o kadar ferah görünecektir. Bir sepetin içerisine birbiriyle uyumlu tonlarda el ve yüz havlularını yerleştirerek rulo haline getirin. Bu havlular hem misafirlerinizin kullanımına uygun şekilde şık bir şekilde banyonuzda yer alacak hem de birbiriyle olan renk uyumları hoş bir ambiyans yaratacaktır. Banyonuzda ayrıca halı kullanırken çabuk emilen ve çabuk bir şekilde kuruyan halı kullanmaya özen gösterin. Bu halılar suyu tamamen emmeli ve mümkün olduğunca çok çabuk kurumalı. Beyaz, krem, ekru renklerdeki halıları tercih ederseniz ortamı daha büyük ve ferah bir şekilde gösterebilirsiniz. Banyo aydınlatmasında bir veya birkaç tane aydınlatma kullanabilirsiniz. Aynanızın üst kısmında yer alan lambayı, banyo lambanızı ve birkaç yerde yanan mumları düşünürsek ışıl ışıl bir banyo çok daha keyifli bir duş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Eğer banyonuzda bir küvet var ise küvetinizin üzerine ahşap bir tezgah yaptırarak duş ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz.

Bu spa tarzı bir hava yaratarak banyonuzu çok daha geniş ve ferah gösterecektir. Banyo tuzunuzu, banyo lifinizi ve duş da kullanacağınız minik köpükleri bu tezgahın üstüne yerleştirirseniz hem küvetten çıkmanıza gerek kalmadan rahat bir şekilde temizliğinizi yapabilecek, hem de ufak dergileri ve kitapları koymanız için bir alan yaratmış olacaksınız. Böylece küvet keyfi yaparken favori derginizi karıştırabilir hatta favori kitabınızı okuyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz