Sosyal Medyada Daha Fazla Takipçiye Ulaşmak İçin Ne Yapmalı?

 

Günümüde sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte takipçi sorunsalıda baş göstermeye başlıyor. Herkes hakettiği değeri görmek, yeterince takipçiye ulaşmak istiyor. Sizinde kişisel bir alanınız varsa ve deneyimlerinizi takipçilerinizle paylaşırken daha fazla bir kitleye ulaşmak istiyorsanız bu yolları deneyebilirsiniz. İşte daha fazla takipçiye ulaşmak için deneyebileceğiniz yollar, keyifli okumalar.

Aktif Olun

Haftada bir veya iki haftada bir fotoğraf atan birinin kitlelerce farkedilmesi çok kolay olmayacaktır. Bunun için sık sık aktif olmayı deneyin. Sosyal medyanın gücünden faydalanarak takipçileriniz ile iletişime geçin. Kendi kişisel alanlarınızı, beğenilerinizi ve fikirlerinizi takipçilerinizle paylaşmaktan kaçınmayın. Bu aranızda ister istemez bir bağ oluşturacak ve takipçilerinizin sizi fark etmesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Kitleye Nasıl Ulaşırım

Kendi takipçileriniz dışında hergün yeni takipçiler kazanmak istiyorsanız o halde hashtag kontrolü yapmalısınız. Alakalı görsellerin altına alakalı hashtagler kullanmak kalitenizi arttıracak ve daha fazla takipçi kazanmanızı sağlayacaktır. Günün aynı saatlerinde paylaşım yapmak, sürekli aktif olmak ve en aktif saatleri keşfetmek ise tam bir muammadır. Bu yüzden günün bazı saatlerinde paylaşımlar yaparak etkileşimin kontrol altında olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Gece saatlerinde mi, gündüz saatlerinde mi yoksa okul çıkışlarında veya akşam üzerimi takipçilerinizin daha aktif olduğunu kontrol etmek tamamen size kalıyor. Böylece aynı saatlerde paylaşım yaparak takipçilerinizin dikkatini çekebilir ve daha fazla like toplayabilirsiniz.

 

Profil Düzeni

Sosyal medyada paylaşım yaparken birbirinden alakalı fotoğrafları benzer filtreler ile bir arada kullanmak profilinizin daha şık ve özenli algılanmasına yardımcı olacaktır. Bu özenin karşılığı size takipçi olarak geri dönecektir. Fotoğraflarınızı benzer şekilde düzenlemek ve profilinizin göze hoş gelmesi ilk etapta takipçilerinizin dikkatini çekecek ve daha sonra incelediklerinde sizi takip etmeye karar vereceklerdir.

 

Samimi Olun

Takipçileriniz ile samimi olmaktan ve onların sordukları sorulara cevap vermekten kaçınmayın. Böylece sizin nekadar naif ve alçak gönüllü bir insan olduğunuzu farkeden takipçileriniz hem sizinle daha fazla etkileşimde bulunacak hemde çevresine sizin hesabınızı tavsiye ederek daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır. Sizde sosyal medyada daha fazla farkedilmek ve daha fazla takipçi kitlesine ulaşmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz