Stilin tanımı, özgürlüğünü ve ruhunu yansıtan giyinme kültürü olarak geçiyor.Bakın ne kadar güzel bir tanım.Özgürlük ve ruhunuzu yansıtan…Vücut şeklinizi ve size uygun olup olmayan şeyleri belirledikten sonra,stilinizi yaratabilirsiniz.Hal böyle iken,tanım yapıldığı halde belirli bir stiliniz yok mu ? Yada stil yaratmak için uyulması gereken kuralları mı bilmiyorsunuz ? Öyleyse sizi bu yazımıza davet ediyoruz.

Stiliniz için önemli kurallar ;

-Canlı renk seçerken dikkat edin

Bazı vücut bölümlerimizi kusurlu buluruz.İlgi çekmesini istemeyiz.Kusurlu bulduğunuz bölgenizde,fazla parıltı ve dikkat çeken renk kullanmayın.Parıltılı şeyler dikkat çektiği için otomatik olarak kusurlu bulduğunuz bölge odak noktaları olacaktır.Bunun yerine koyu renkler tercih edilmeli,düz desen kumaşlar seçmelisiniz..

-Aksesuar seçiminde dikkatli olun

Kıyafetlerin detayları aksesuarda gizlidir.Tek başına kıyafetler pek bir anlam ifade etmiyor.Doğru aksesuar seçimi yaparsanız,ne giyerseniz giyin sizi stil sahibi biri olarak gösterecektir.Fakat abartıya kaçmamak kaydıyla.Aksesuarlarınız ne kadar az ise sizde bir o kadar zarif görüneceksiniz.2 parça aksesuarı geçmemenizi tavsiye ederiz.

-Siyahla bütünleşenler,doğru kombinlerle bütünleşin

Siyah rengi bizim tam olarak bir kurtarıcımız.Fakat olumlu yönleri olduğu gibi biraz olumsuz yönleri de var.Renkli kıyafetlerle kombinlenmesi hayli bir zor! Siyahın asil duruşu yanında,renkli kıyafetler biraz basit kalacaktır.Bu nedenle siyahı canlı renklerle çok fazla kullanmayın.

-Fazlası zarar dekolte

Dekolte seksiliğin bir sembolüdür.Üstelik doğru bir şekilde de kullanıldığı halde,şıklığınıza şıklık katacaktır.Dekolteyi aynı anda birden fazla kullanmak bir anda şıklığınızı küle çevirir.Ayrıca itici bir görünüm elde edersiniz.Vücudunuzun tek bir bölümünde dekolte kullanın.

-Yüzünüz stiliniz de bir araçtır

İnce ve sallantılı küpeler gıdısı olanlarda tam bir kurtarıcı görevindedir.Yüzünüzü daha ince ve zarif göstermeyi amaç edinmişlerdir.Köşeli gözlüklerde aynı amacı güdüyorlar.

-Modaya esir olmayın

Modayı takip edersem stil sahibi olurum,düşüncesini atın kafanızdan.Stilin tanımına bakıp,bir kere daha düşünün derim.Modaya uymak zorunda değilsiniz,kendi modanızı yaratmanın sizce de vakti gelmedi mi ?

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz