Takma Tırnak Nasıl Takılır? Nasıl Çıkartılır?

 

Kısa sürede tırnaklarınızı uzatmak daha bakımlı daha şekilli hale getirmek ve en önemlisi özel günlerde kullanmak için acil bir uygulama yapmak istiyorsanız takma tırnaklar kurtarıcı olacaktır. Ellerinizin bakımına düşkünseniz ve tırnaklarınızdan biri kırıldıysa yine tekli takma tanıklardan faydalanabilirsiniz. Günümüzde birçok kozmetik markette birbirinden farklı hatta nail artlarla bezenmiş takma tırnaklara rastlıyoruz. Takma tırnak nasıl seçilir? Nasıl uygulanır ve nasıl takılır? Tüm detaylar yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Öncelikle takma tırnak seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim. Takma tırnak seçerken takma tırnağın nail artının stilinize uygun olup olmadığına, oval manikürlü mü yoksa küt manikürlü mü olup olmadığına, tırnak yapınıza uygun olup olmadığına ve en önemlisi içerisinde kendi yapıştırıcısının bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca takma tırnak tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise içerisinde yedek tırnakların olması. Yani birbirinden farklı boyutlara sahip tırnaklar bulunmalı ki siz tırnağınıza en uygun tırnak yapısını içlerinden bulabilesiniz. Sıra geldi takma tırnakları uygulamaya. Takma tırnak uygularken tırnaklarınıza baz bir oje uygulamanızı öneriyoruz. Bu oje şeffaf bir oje olabilir. Yapıştırıcıyla tırnağınızın direkt temas etmesini engelleyecek olan bu oje tırnaklarınızın zarar görmesine engel olacaktır. Sıra geldi uygulamaya. Takma tırnak yapıştırıcısının içerisindeki yapıştırıcıyı tırnakların arkasına uygulayın. Ardından tırnak yapınıza en uygun tırnağı tırnak etinize hafif bir şekilde ittirerek bastırın ve bir iki dakika sabitlenmesini bekleyin. İşte bu kadar. Görmüş olduğunuz gibi takma tırnak takmak oldukça kolay. Takma tırnaklarınızın kalıcı olması için bastırmayı ve 1-2 dakika sabitlenip kurumasını beklemeyi ihmal etmeyin. Dilerseniz tırnaklarınızı taktıktan sonra uzunluğunu kısaltabilir, manikür tarzını değiştirebilirsiniz.

Takma tırnak nasıl çıkartılır?

Takma tırnak çıkartırken ılık bir suyun içerisinde tırnaklarınızı bekletmeniz ve suyun içerisine bir miktar aseton dökümeniz yeterli olacaktır. Kalan kalıntıları ise pamuklu çubuk ve aseton yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Takma tırnak taktıktan sonra tırnak yüzeyinizin daha pürüzsüz görünmesi için bazı ojenizi çıkartıp bir miktar krem ile ovaladıktan sonra dinlenmeye bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz