Sınavlar geçti, sonuçlar açıklandı ve hayaliniz olan bir üniversite kazandınız.Muhteşem bir şey değil mi ? Ama yerini düşüncelerde almaya başlamadı değil…Yeni bir başlangıç,yeni bir sayfa,yeni bir kendin olmaya hazır mıyım,sorularıyla kendini bunaltmaya çoktan başladın bile.Üniversite hayatı kendine öz güvenin bir bakıma arttığı,kendini bulduğun dönemdir.Kendi tarzını yaratman da bizde yardımcı olalım dedik. Buyurun kombin önerilerimize.

Kombin önerilerimizden önce, dikkat etmeniz ve uygularsanız iyi bir üniversite hayatı geçirmenize neden olacak birkaç noktalar var :

-İlk başta fazla kıyafetlerden kaçının.Yanınıza mevsime uygun kıyafetler alın.

-Her üniversite mutlaka oryantasyon programları yapıyor. Bu programlara katılmak,bir sürü insan tanımanıza yeni arkadaşlar etmenizi sağlar.

-İlk senen de üstten ders almaktan kaçının.İlk zamanlar kendinize zaman ayırmaya ve üniversitenin tadını çıkarmaya bakın.

-Üniversitenizi tanımaya çalışın,böylece daha kolay adapte olmanıza ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

-Üniversiteye başlamadan önce yarım kalmış işlerinizi halledin ve yepyeni bir sayfayla başlayın.

-Anlatılanlara kulak asmayın,üniversite hayatını gözünüzde büyütmeyin.Rahat olun.

Stil önerilerimiz ;

-Renkli saçlar hepimizin hoşuna gidiyor ve hoşta durduğunu kimse itiraz edemiyor.Fakat üniversite hayatında renkli saçlardan uzak durmanız gerekiyor. Vazgeçemiyorsan ,bundan önce kendine uygun saç rengini belirleyip, tek renk olmasına da dikkat etmen gerekiyor.

Bunun haricinde doğal saç renginize uygun ombre yada hafif ışıltılar yapabilirsiniz. Ombre yada ışıltılar saç diplerine etkisi olmadığından gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Belinize kadar olan saçlar yeterli olacaktır, bunun fazlası saç bakımınız zorlaşır ve işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz. Eğer yüzünüze kısa saç yakışıyorsa kesinlikle kısa saçı tavsiye ederiz.

Renk seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri,pembeye birazcık hayatınızdan çıkarmalısınız.Önceki yazılarımızda trend renklere yer vermiştik.Trend renkleri göz önüne alıp dolabınızı öyle şekillendirebilirsiniz.

Spor ayakkabıyla bir ömür geçirme düşüncenizi biraz ortadan kaldırın.Abartmayacak şekilde, sizi zarif gösteren hafif topuklular giymeye başlayabilirsiniz.Kalın topuklular da her zaman trendliğini koruyor.

Kombin önerilerimiz ;

-Üzerinize yapışan günlük tarzı bir elbise, sizi hem şık hemde öz güvenli olduğunuzu gösterir.

Beyaz bir tişört ve kot pantolon doğru kombinlenip kullanılırsa cool görünmenizi sağlıyor.

Salaş bir tişört ve kesik kot şortla rahat bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Yaşınıza uygun klasik bir tarz yakalayarak sadeliğinizi konuşturabilirsiniz.

Tek parça elbiseler kesinlikle sizin kurtarıcınız oluyor.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz