Vesikalık Fotoğraf Çektirirken Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

 

Vesikalık fotoğraflar bizim resmi kimliğimizi yansıtırlar. Bu yüzden vesikalık fotoğraflarda yüz hatlarımızı fazlaca değiştirecek fazla renkli makyaj uygulamalarına yer verilmemelidir. Vesikalık fotoğraf çektirirken nasıl kombinler yapılmalı? Nasıl takılar kullanılmalı ve nasıl makyaj yapılmalı? Tüm detaylar yazımızda olacak, keyifli okumalar.

Vesikalık fotoğraf bizim yüz hatlarımızın en çok belli olması gerektiği ve bizi yansıtan bir fotoğraf olacağından dolayı fazlaca kontür uygulamalarından yüzünüzü fazlaca şekillendirmekten kaçınmalısınız. Olabildiğince ince bir katman halinde fondöten uygulaması yaptıktan sonra hafif bir allık ile yanaklarınızı renklendirmeniz ten makyajınızı tamamlamanız için yeterli olacaktır. Eğer geniş gözeneklere sahipseniz fotoğrafta gözeneklerinizin fazla belli olmaması adına silikon tarzı bazlardan faydalanabilirsiniz.

Fakat aydınlatıcı bazlar ile yüzünüzü kaplamanız ve aydınlatıcı uygulaması yüzünüzün yüksek noktalarını parlatacağından dolayı bu uygulamayı önermiyoruz. Unutmayın selfie çekmiyorsunuz vesikalık fotoğraf çektireceksiniz. Bu yüzden yüz hatlarınızın ekstra olarak değişmesini engellemelisiniz. Elmacık kemiklerinizin altına kontür uygulaması yapmaktan kaçınmalı burnunuza kontür uygulaması yapmamalı ve en önemlisi aydınlatıcı kullanımını en azından minimuma indirmelisiniz. Hazır makyajdan bahsediyorken göz makyajına da göz atalım. Göz makyajında sadece bir maskara ve incecik çekilmiş bir eyeliner yeterli olacaktır. Hatta eyeliner kullanmak istemiyorsanız kirpik diplerini ince bir kalem ile belli etmek bile yeterli olacaktır.

Maskara kullanımı gözlerinizin açık görünmesine ve yeterince fresh ve taze görünmenize yardımcı olacaktır. Ruj kullanımında ise oldukça nötr ve soft tonlara yönelmelisiniz. Sizi solgun gösterecek nude rujlardan kaçınmalı fakat kırmızı ve bordo gibi sert renkleri de uygulamamalısınız. Gül kurusu tonları, toprak tonları yani cilt renginizi biraz daha canlı hale getirecek ruj uygulaması yeterli olacaktır. Dudaklarınızı fazla dışarıdan çerçevelememeli dudak kalemi kullanımını minimuma indirmelisiniz. Özellikle koyu renkli dudak kalemleri ile dudaklarınızı dışarıdan çerçevelemek yüz hatlarınızı değiştireceğinden dolayı vesikalık fotoğraflarda önerilmez. Son olarak gömlek tarzı bir kıyafet giyip ince zarif bir kolye takarak vesikalık fotoğraf çekimini tamamlayabilirsiniz. Özellikle beyaz gömlekler vesikalık fotoğraflar için harikadır. Saçlarınızı at kuyruğu yapabilir, düzleştirebilir veya hafif bir dalga vererek çok abartmadan şekillendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz