Yağlı Ciltler İçin İdeal Temizlik Önerileri

Cildinizi temizlemek, cildinizde komedonlar oluşmaması, milialar oluşmaması, siyah nokta ve sivilcelerin oluşmaması adına çok önemlidir. Fakat yağlı ciltler cilt temizliğine ekstra önem vermelidir. Çünkü günün sonunda kendi mevcut sebumunuzun dengelenmesi için ve gün sonunda makyajınızdan arınmak, gün içerisinde cildinizde biriken kir ve yağdan arınmak için yağlı ciltler ekstra temizlik yapmalıdır. Peki yağlı ciltler ciltlerini en ideal şekilde nasıl temizleyebilirler. Yazımızda püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

Yağlı Ciltler İçin Uygun Temizleyici İçerikler

Yağlı ciltler cilt temizliğini yaparken köpük formda, jel formda ürünlerden faydalanabilirler. Bu tarz ürünler yağlı ciltlerin temizliği için ideal ürünlerdir. Fakat krem formunda veya süt formundaki ürünler yağlı ciltlerin temizliği için önerilmez. Bu ürünler daha çok kuru ciltlerin temizliğine uygun olarak üretilmiştir. Yağlı ciltlerin temizliği için jel formundaki ürünler, köpürdüğü için tüm yağı ve kiri hatta makyaj kalıntılarını bile cildinizden arındırmanız için idealdir.

Yağlı Ciltler İçin İdeal İçerikler

Yağlı ciltler cilt bakım ürünlerinde ve özellikle cilt temizliği yapacakları üründe çay ağacı yağı, defne yaprağı yağı, mentol, biberiye ve daha nice cildi arındıran içeriklerle oluşan cilt bakım ürünlerini tercih etmelidirler. Bunların yanısıra gül ve maden suyu gibi tonikler ile cildinizi dengelemeyi, gözeneklerinizi küçültmeyi ve cildinizde bulunan fazla yağlanmayı kontrol altına almayı unutmayın.

 

Özetle yağlı ciltler jel formunda, köpük formundaki temizleyicileri içerisine çay ağacı yağı, defne yaprağı veya mentol bulunan temizleyicileri tercih etmelidirler. Haftada bir, iki kere kil maskesi yaparak ciltlerindeki sebumu dengeleyebilirler. Ayrıca tonik olarak maden suyu, gül suyu gibi doğal içeriklerden de faydalanabilirsiniz. Yağlı ciltlerin uzak durması gereken kremsi formülde, cilde nem veren temizleyiciler ise yağlı ciltlerde ekstra yağlanmaya, sivilce ve akne oluşumuna neden olabilir.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz