Evet, artık yavaş yavaş tatillere çıkıyoruz ve kara kara düşünmeye de başlıyoruz “Tatil Kombinimi Nasıl Yapmalıyım”diye.Kara kara düşünmeyi bırakalım ve tatil için kombinlerimizi hazırlayalım.

Belki de şu zamana kadar zorlandığınız şeylerden biri, tatile giderken seçebileceğiniz kombinlerdir. Romantik bir akşam yemeğinde giyebileceğiniz kıyafetlerden tutun,plajda giyebileceğiniz deniz elbisenize…Eğer böyle sıkıntılarınız varsa bu yazımız tam size göre!

Ama ondan önce, tatil kombini oluştururken yaptığımız hataları ve dikkat etmemiz gerekenlere bakalım :

İlk başta tatile giderken yaptığımız en büyük hatalardan biri bavulumuzda ekstra kıyafet ve aksesuarlarımız.”Bunu da almayalım,belki bunu da giyerim”diyerek kim bilir o belkilerle ne abartmışızdır bavulumuzu…Unutmayın ki abartılarımız bavulumuzda ağırlıktan başka bir şey değil.Belki giyerim deyip yanına aldığın kıyafetleri “tatilde kombinlerim”diye düşünüyorsan yanılıyorsun.Günlük hayatında giymiyorsan, tatil kombinleri olarak kullanıp giymem daha düşük bir ihtimal.

İkinci bir hatamız ise tatilde de tarzımızın konuşulmasını isteriz.”Tarzım konuşsun” diye bir kural yok aslında.Günlük zamanınızda rahat ettiğiniz, giydiğiniz kıyafetlerle bile tarzsınızdır bence.Önemli olan kendinizi güvende ve rahat hissetmeniz.Tarzım konuşsun diye kendinizi bunaltmaya,keyfinizi kaçırmaya hiç gerek yok.Tatilinizin keyfini çıkarın.

Ve en önemlisi olan ve en çok yaptığımız hatalardan biride denemeden bavula atmak! Yani biraz açacak olursak; uzun süredir giymediğin bir kıyafeti kombin yapmadan önce giymelisiniz,belki dar yada bol gelebilir.Burada biraz üşengeç olmamak gerekiyor.

Bir diğer ise fazla ayakkabı almaktan kaçınmalıyız.Deniz,kum derken ayakkabıya bile ihtiyaç duymuyoruz aslında.Sandaletle bile ne kadar sade ve şık olduğunuzu bir düşünün!

Son olarak kombinlerinizi önceden belirlemelisiniz ki tatilinizden çalmamalısınız. Böylece pratikliğinizin ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Şimdi gelelim tatile gittiğinizi belli eden kombinlere…

Tatile çıkıyorsunuz ve rahat kıyafetlerle değil! Kot pantolonları,dar içinde rahat edemediğiniz kıyafetleri hayatınızdan kısa bir süreliğine hayatınızdan çıkarın.Bunun yerine daha bol kesimli üzerinizde olduğunu unutacağınız bir pantolon tercih edin.Üzerine salaş bir sıfır veya kısa kollu bir tişörtle nasıl tatil insanı olduğunuza bir bakın.Bunun için tabi canlı renkleri seçmenizi de öneririm ki tam tatil esintisi versin.

Kendinizi rahat hissettiğiniz ve tatilinizin tadını çıkarabileceğiniz kombinleri seçmeniz dileğiyle… Unutmayın sadelik şıklığı yanında getirir.Abartıdan uzak kalıp sade ve canlı renklerle tatili kombinleyiniz ; Herkese İyi Tatiller !

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz