Yılbaşı Gecesi Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşı planlarını şimdiden yapmaya başladıysanız ve gece dışarı çıkarak muhteşem bir eğlence içerisinde olacaksınız makyajınızı kendiniz yapmalısınız. Çünkü yüz hatlarınızı en çok kendiniz tanıyorsunuz. Makyaj adımlarını nasıl yapacağınızı kafanızda bir türlü oturtamıyorsanız bu yazı tam sizlik. İşte kalıcı dayanıklı ve sizi çok seksi gösterecek parti makyajının püf noktaları, keyifli okumalar..

En Temel Adım: Temiz ve Nemlendirilmiş Bir Cilt

Evet belki çok klişe ve bilindik bir adım fakat ten makyajınızın kusursuz görünmesi için cildinizi pürüzlerden arınması ve makyaja hazırlanması çok önemli..

Cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olmasına özen göstererek makyaja başlayın. Birçok makyaj artistinin uyguladığı en temel adım cildinin tamamen temiz olması ve pürüzsüz bir şekilde nemlendirilmiş olmasıdır. İyi nemlendirilmeyen bir ciltte hiçbir ten ürünü mükemmel durmayacaktır. Sizden cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Flaşı Geri Yansıtan Ten Ürünlerinden Uzak Durun

Fakat uymamız gereken bir nokta var. Gece makyajlarında SPF yani güneş koruma faktörü flaşı geri yansıtacağından dolayı fotoğraflarda güzel çıkmanızı engelleyecektir. Bu yüzden gece makyajını yaparken içerisinde güneş koruma faktörü bulunmayan ten ürünlerini kullanmaya özen gösterin. Cildinize de güneş koruma faktörlü krem kullanmanızı önermiyoruz. Sıra geldi baz adımına.

Cildinizi Daha Kusursuz Göstermek İçin;

Baz adımı parti makyajının olmazsa olmazlarından. Çünkü hem teninizi pürüzsüz gösterecek hemde makyajınızın kalıcılığını artıracak bir adım. Gözenekleriniz geniş ise silikon tabanlı silikon bir bazı parmaklarınız yardımıyla özellikle burun çevrenize bastırarak uygulayın. Gözeneklerinizin tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.. Ayrıca bu, makyajınızı çok daha dayanıklı hale getirecektir.

”Glass Skin” Yani Cam Gibi Görünen Parlak Cilt Akımı İçin;

Son zamanların trendi olan Glass Skin, kusursuz parlak cilt görünümünü elde etmek için elinizdeki ürünleri işlevsel kullanın.

Eğer gece ışıl ışıl ıslak bir ten istiyorsanız o halde aydınlatıcınızı likit formda ise tüm cildinize uygulayabilir veya fondöteniniz ile karıştırarak daha ıslak görünümlü ince bir fondöten elde edebilirsiniz. Bunun için likit formdaki aydınlatıcıları kullanmaya özen gösterin.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz