Yüz Maskesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cildimize yaptığımız bakımların en etkili yöntemlerinden biride cilt maskeleridir. Haftada birkaç gün düzenli olarak uygulanan cilt maskeleri cildimizi yeniler, kendine getirir, daha diri, dinç ve sıkı olmasını sağlar. Peki maske alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler nelerdir? Hangi koşullara bağlı olarak maske değişikliği yapmalı ve maskelerinizi satın almalısınız? Yazımızda püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

Kozmetik marketlerine gittiğinizde binlerce farklı marka arasından binlerce farklı ürün arasından ideal maskenizi bulmak sizi biraz zorluyor olabilir. Her ne kadar cilt tipinizi biliyor olursanız olun birbirinden farklı maskeler ve dolayısıyla birbirinden farklı içeriklere sahip ürünler raflarda yerini almış durumda. Peki maske tercih ederken neleri göz önünde bulundurmalısınız? İlk olarak cilt tipinize bağlı bir şekilde maske reyonuna yönelin. Yağlı bir cilde sahipseniz genel anlamda içerisinde mentol, esansiyel yağlar, çay ağacı yağı, kil veya kömür bulunan maskelere yönelmelisiniz. Eğer kuru cilde sahipseniz cildinize daha çok nem yükleyecek, içeriğinde besleyici E vitamini, bal ve değerli yağlar bulunan maskelerin olduğu reyonlara yönelebilirsiniz. Maske tercih ederken markalardan ziyade içerik okumaya özen göstermelisiniz.

Bildiğiniz gibi içerisinde, içerik kısmında ilk sırada yazan maddeler aslında maskenin ana bileşen maddelerini oluşturur. Eğer maskenizin arkasını çevirdiğinizde ilk sırada paraben, alkol, SLS gibi maddeler bulunuyor ise bu tarz maskeleri tercih etmemenizi öneriyoruz. Son sıralarda bulunuyorsa tercih size kalmış. Fakat ilk sıralarda ana etken madde olan maddelerin içerisinde alkol bulunması cildinizi tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden temiz içerikli maskeleri seçmeye özen göstermelisiniz. Maske seçerken diğer bir seçenek ise tek kullanımlık bir maske mi yoksa büyük bir ambalaj mı alacağınıza karar vermektir. Eğer henüz bu maske markasını yeni denemeye başladıysanız tek kullanımlık tester tarzı ürünler satın alarak maskenin cildinize iyi gelip gelmediğini deneyebilirsiniz. Böylece büyük boy maske aldığınızda paranızı çöpe atmış olmazsınız. Eğer maskenin cildinize olan etkisini beğeniyorsanız iki kez gittiğinizde büyük boyunu satın alabilirsiniz. Siz de bu püf noktaları ile daha verimli bir alışveriş yapabilir ve cildinize en uygun maskeyi daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz