Zayıf Kaşları Güçlendirmek İçin Uygulayabileceğiniz Öneriler

 

Kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. Öyle ki ifademizin en kuvvetli aracıdır. Kimi zaman kaşlarımızı çattığımızda sinirli, kaşlarımız aşağı doğru bakıyor ise daha üzgün, mutsuz ve depresif görünebiliriz. Kaş makyajı da bir o kadar önemlidir. Peki ama doğal kaşları gürleştirmenin ve daha bakımlı hale getirmenin yolları yok mu? Elbet var. Yazımızda kaşları bakımlı daha gür ve daha şekilli göstermek için önerilerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Kaşlarınızı doğru almalısınız

Kaşlarınızı nasıl aldığınız, kaşlarınızın küsmemesi, azalmaması ve dökülmemesi açısından çok önemlidir. Çoğu kadın kaşlarını iple almayı tercih ediyor. Fakat özellikle ince telli kaşlar ve dökülmeye müsait kaşlar için bu hiç de doğru bir yöntem değil. Keza sir ağda yöntemi de doğru bir yöntem değil. İnce telli kaşlara sahipseniz tek tük çıkan kaşlarınızı almak için kaşlarınızın çıkış yönüne doğru cımbız kullanmak sizin için en ideal yöntemlerden biridir. İp ve sir ağda gibi yöntemler kaşlarınızın dökülmesine ve daha fazla kaşınızın yanlışlıkla alınmasına küsmesine neden olabilir.

Kaş bakım kürleri

Kaşları çıkartan en mucizevi yağlardan biri de sarımsak yağıdır. Sarımsak yağının çoğu zaman kötü kokmasından dolayı genellikle kullanılmıyor. Fakat ayda bir yapacağınız bakım rutininde sarımsak yağını gün boyu kaşınızda tuttuktan sonra duş rutininizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ayda bir kere olsun kaşlarınıza yoğun bir bakım kürü uygulamış olacaksınız.

 

Hint yağı tatlı badem yağı

Kaş ve kirpiklerin uzaması ve güçlenmesi için bilinen en etkili yöntemlerden biri de hint yağı ve badem yağını karıştırarak uygulamaktır. Fakat sizlere farklı bir önerimiz daha olacak. Bu yağları sadece kaşlarınıza uygulamakla kalmayın uyguladıktan sonra masaj yaparak kan dolaşımının artmasına yardımcı olun. Kan dolaşımının artması o bölgede minik bir karıncalanma etkisi yapacak veya yağların daha iyi emilmesine yardımcı olacaktır. Keza saçlarınıza bakım yağı uygularken de mutlaka masaj yöntemine başvurun. Masaj yöntemi ile kan dolaşımı hızlandığından dolayı kaşlarınızın daha gür çıkması daha kısa bir sürede olacaktır.

Kaş makyajına bir süre ara verin..

Eğer içerisinde kurşun bulunan kaş kalemlerini kullanıyorsanız bunları makyaj rutininizden derhal çıkartın. Kurşun kaşların dökülmesine neden olan en temel içeriklerden biridir. Kaşlarınızı sadece fırça ile hafif bir şekilde yukarı doğru taramak ve bir süre dinlendirmek akıllıca olacaktır. Siz de bu yöntemleri deneyerek yüzümüzün çerçevesi olan kaşları daha gür Bakımlı ve yoğun bir hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz